KMO na Pikniku Naukowym

Powrót

Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik to największa tego typu impreza plenerowa w Europie, która od 20 lat przyciąga tysiące zwiedzających. Hasło przewodnie tegorocznego Pikniku to „Nauka na zdrowie”. Z tej okazji organizujemy dla Klubów konkurs na scenariusze pokazów i/lub warsztatów popularno-naukowych.

Szczególnie zachęcamy Kluby, które biorą udział w zainicjowanych podczas IV Forum KMO projektach badawczych.

Zwycięskie Kluby zostaną zaproszone na Piknik Naukowy, aby zaprezentować przygotowane przez siebie doświadczenia. Ponadto będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, poznają Kluby spoza Polski oraz doświadczą wielu innych ciekawych niespodzianek :) Kliknij i dowiedz się, jak to wyglądało rok temu.

Wkrótce więcej informacji!

Tymczasem, do wzięcia udziału w konkursie zachęca Jolanta Flakowskiej – opiekunka Klubu Szperacze i Trzaśnięte probówki z Korfantowa, która od kilku lat bierze udział w tym wydarzeniu:

„Dla mnie udział w Pikniku Naukowym do prawdziwa kopalnia odkrywkowa, jeśli chodzi o nowe pomysły na eksperymenty. By stworzyć scenariusz piknikowy klubowicze dobierają się w czwórki i przegotowują coś w rodzaju castingu. Zabieramy się do dzieła kiedy tylko wyszperamy w necie aktualny temat Pikniku. Wszystkie chętne czwórki prezentują swoje doświadczenia lub ich części, albo je omawiają, jeśli materiały i sprzęt są na razie poza ich zasięgiem. Wybieramy najciekawsze i najbardziej związane z tematem i układamy z nich scenariusze.  Później , kiedy już wiadomo, że będziemy na Pikniku szykujemy się. Udział w Pikniku jest bardzo nobilitujący dla młodzieży. Czują się dumni i niezwykli. Ogromnie cieszą się wyprawą do Warszawy. Udział w Pikniku jest tematem gazetek szkolnych, materiałów prasowych w mediach lokalnych – mówiąc krótko – ogrzewają się w promieniach naukowej sławy. I oczywiście ich przykład zachęca innych do aktywności, eksperymentowania, kreatywności i realizacji swoich marzeń.

Dla mnie ogromną radością jest ich zapał i duma z udziału w tak wielkim naukowym przedsięwzięciu.”