Mamy propozycję!
Zapytajcie swoich uczniów, co chcieliby zbudować – być może będzie to wykrywacz kłamstw, dron z wanny czy maszynka do automatycznego krojenia pizzy. Nie stawiamy żadnych ograniczeń. Potem wspólnie – Wy i Wasi uczniowie – zgłoście się do nas, a my pomożemy Wam zrealizować Wasze pomysły.
Podoba się Wam? W takim razie zapraszamy do konkursu grantowego - Warsztat Konstruktorów Marzeń. Dzięki pieniądzom z grantów doposażycie szkoły w sprzęt, którego zakup przekraczał możliwości finansowe Waszych placówek. Zakupione narzędzia i wyposażenie zostaną z Wami na stałe i będą mogły być wykorzystywane przy innych Waszych projektach.
Jeżeli nie dysponujecie bezpiecznym miejscem do przechowywania materiałów, nie macie doświadczenia w majsterkowaniu lub wiedzy na temat wykorzystywanych sprzętów, skorzystajcie z naszej instrukcji (pojawi się na naszej stronie 15 marca). Znajdziecie w niej wskazówki, jak zbudować makerspace, czyli prosty warsztat na kółkach oraz listę niezbędnych narzędzi.
Na co mogę przeznaczyć grant?
Po pierwsze, na zbudowanie własnego makerspace’u, który pozwoli Wam na realizację wszystkich wspaniałych pomysłów. Po drugie, na budowę pracy konkursowej, która związana będzie z szeroko rozumianym zjawiskiem ruchu.
Kto może zgłosić się do konkursu?
Edukatorzy, którzy prowadzą regularne nieodpłatne zajęcia pozalekcyjne. (możecie zaprosić do konkursu także innych nauczycieli nie prowadzących KMO, a inne zajęcia)
Co zrobić by uzyskać grant?
Należy przygotować plan i wykazać się inżynierską pomysłowością! Do 25 marca czekamy na zgłoszenia pomysłów, które chcecie zrealizować. Może to być urządzenie, konstrukcja, mobilna rzeźba – cokolwiek co można zbudować i powiązać ze zjawiskiem ruchu. W opisie powinny się znaleźć następujące informacje:
- opis działań przy promowaniu projektu, nawiązywaniu współpracy, np. z klubami KMO, kołami naukowymi, instytucjami itp.;
- kosztorys zawierający planowane wydatki (wyposażenie i budowa warsztatu, materiały niezbędne do realizacji pracy konkursowej itp.);
- plany wykorzystania narzędzi po zakończeniu konkursu (np. na lekcjach, podczas organizacji warsztatów z konstruowania dla innych uczniów w Waszej szkole itp.).
Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy a dodatkowe informacje o projekcie przesłać na adres: justyna.picheta@kopernik.org.pl
Informacja o przyznaniu grantu zostanie wysłana bezpośrednio na Wasz adres mailowy, nie później niż 1 kwietnia 2018 roku.
A co jeśli dostanę grant?!
Czas zabrać się do dzieła! Przed Wami proces wyszukiwania niezbędnych narzędzi, uczenie się obsługi, planowanie zadań i mnóstwo satysfakcjonującej pracy. Pamiętajcie, aby dokumentować wasze działania – róbcie zdjęcia, zbierajcie rachunki ze sklepów, róbcie notatki ze spotkań i postępów prac, spisujcie refleksje dotyczące tego, co mogliście zrobić inaczej lub czym chcielibyście się podzielić z tymi, którzy pójdą w Wasze ślady.
Dla autorów pięciu najlepszych projektów (nawet nieskończonych!) czeka zaproszenie na Mini Maker Fair podczas konferencji Pokazać–Przekazać 2018 oraz możliwość zaprezentowania swojego dzieła środowisku makerskiemu, czyli innym entuzjastom majsterkowania.
W razie wątpliwości wszelkie pytania prosimy kierować na adres justyna.picheta@kopernik.org.pl
Program Konstruktorzy Marzeń jest finansowany ze środków firmy Boeing