Konkurs grantowy Konstruktorzy Marzeń - ogłaszamy pierwszych zwycięzców

Powrót

Okazało się, że młodzi konstruktorzy bywają bardziej kreatywni i mają więcej pomysłów… od ekspertów. Nagrodzeni udowodnili nam w czym są od nas lepsi. Poznaliśmy świetne pomysły na zmodyfikowanie zestawu edukacyjnego – dzięki wam wiemy co można do niej dodać, co poprawić, żeby móc zbadać więcej. Zachęcamy do udziału w konkursie. Jeżeli uznamy wasze pomysły za interesujące, zdobędziecie realne środki do zrealizowania swoich idei.

Konkurs "Konstruktorzy Marzeń" trwa! Więcej o jego założeniach możecie przeczytać na tej stronie. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 czerwca 2017 r. lub do wyczerpania środków na nagrody!

Do tej pory przyzaliśmy 4 granty. Wyróżnionym zespołom gratulujemy pomysłowości! Pierwsza seria nagrodzonych klubów to:

  1. Wspólny projekt KMO Śląscy Odkrywcy (opiekunka Barbara Szymańska-Markowska) i KMO Kamerlik (opiekunka Małgorzata Szymura) –  chcą zainteresować uczniów tematyką związaną z lotnictwem, będą badać m.in. dlaczego skrzydła unoszą samolot oraz jak latają samolot, szybowiec a jak helikopter.
     
  2. KMO Funny Science (opiekunka Iwona Kisiel) – zamierzają zorganizować Festiwal Funny Science dla 5 gimnazjów i 2 szkół podstawowych w okolicach Ostrołęki. W jednej z części Festiwalu grupy uczniowskie będą miały za zadanie wykonać zadania wykorzystując przygotowane przez organizatorów Festiwalu nowe pudełko Aerodynamika (Zadania: Co to jest anemometr? Jak działa wiatrakowiec? Magia czy fizyka? Piłeczka pingpongowa i balonowe kółko 4. Budujemy spadochron 5. Dlaczego samolot lata? Prawo Bernoulliego).
     
  3. KMO ale Eksperyment (opiekun Piotr Knapek) – na podstawie jednego z doświadczeń z zestawu „Konstruktorzy Marzeń” („A jednak się kręci”) planują zbudować poduszkowiec.
     
  4. KMO Kłodzko (opiekunka Agnieszka Ogiegło) – zorganizują warsztaty poświęcone bliższemu poznawaniu powietrza, będą badać wpływ pogody na lot spadochronu, jak i z czego budować wiatraki oraz zorganizują konkursy m.in. na najdalej latający papierowy samolot.

A jakie są wasze pomysły? Z chęcią przeczytamy stworzone przez was koncepcje, następnie będziemy obserwować ich realizację. Podejmiecie wyzwanie?

Jak wypełnić formularz aplikacyjny? To proste!

  1. Opracujcie pomysł pracy konkursowej – wspólnie wymyślcie działania eksperymentalne inspirowane zestawem i opiszcie je.
  2. Przygotujcie harmonogram i kosztorys planowanego działania.
  3. Formularz wypełnijcie do 17 czerwca 2017 r.


Partnerem projektu i fundatorem grantów jest firma Boeing.