Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik to największa tego typu impreza plenerowa w Europie, która od 20 lat przyciąga tysiące zwiedzających. W tym roku odbędzie się 3 czerwca pod hasłem "Ziemia". Będziemy zajmować się zarówno tym co na jej powierzchni, jak i tym co kryje się pod nią. Pokażemy jak o naszą planetę dbamy, i jak ją niszczymy. I jakie perspektywy przed nią stoją. Z tej okazji zapraszamy kluby do udziału w konkursie na scenariusze pokazów i/lub warsztatów popularno-naukowych.
Zachęcamy do udziału w konkursie kluby działające od lat, jak i te założone dopiero co. Podczas wyboru zwycięzcy będziemy oceniać pomysły, a nie staż! Jedyny warunek uczestnictwa, który stawiamy, to limit wieku klubowiczów – nie może być mniejszy niż 13 lat.
Możecie przystąpić do rywalizacji w dwóch kategoriach:
- kategoria ogólna związana z doświadczeniami i pokazami na temat Ziemi,
- kategoria dla Konstruktorów Marzeń – doświadczenia i pokazy bazujące na tym zestawie edukacyjnym.
Co możecie wygrać?
Zwycięskie kluby (opiekun klubu i 4 klubowiczów) zostaną zaproszone na Piknik Naukowy, gdzie zaprezentują przygotowane przez siebie doświadczenia. Ponadto wezmą udział w warsztatach i spotkaniach oraz doświadczą wielu ciekawych niespodzianek.
Koszty związane z podróżą oraz pobytem klubów w Warszawie zostaną pokryte przez CNK.
Zwycięzcy otrzymają również bilety do Centrum Nauki Kopernik.
Relację z ubiegłorocznego Pikniku i scenariusze klubów, które się wówczas zaprezentowały, znajdziecie tutaj.
Więcej informacji podamy wkrótce. Zachęcać klubowiczów do wymyślania pokazów możecie jednak już dziś!
Tymczasem do wzięcia udziału w konkursie zachęca Anna Zając, opiekunka Klubu "Niutonki":
Warto brać udział w Pikniku Naukowym, ponieważ nie tylko możemy nauczyć się wiele od innych uczestników, ale również poznać ich bliżej. Integrujemy się i pomagamy sobie, a to jest w tym najwspanialsze! Piknik pozwala nam rozwinąć swoje zainteresowania i pogłębić wiedzę na każdy temat. Można powiedzieć, że otwiera przed nami wiele drzwi. Zawsze zaskakuje pomysłami na pokazanie znanych każdemu naukowych formułek w sposób ciekawy i innowacyjny, który zainteresuje każdego. Dla mnie ogromną radością jest ich zapał i duma z udziału w tak wielkim naukowym przedsięwzięciu.
|