SMS z wycieczki

  • Data dodania: 30.08.2016
  • Czas trwania: 2 ?
  • Dziedzina: Geografia , Społeczne , Terenowe
Ocena: 0

Składniki

- mapa Polski

- telefon komórkowy

- karty z nazwami miast

- atlasy geograficzne

- przewodniki turystyczne wybranych miast lub strony WWW

Przebieg

1. Przygotuj karty z nazwami wybranych miast Polski (m.in. Warszawy, Krakowa i Gdańska), uwzględniając swoją miejscowość oraz inne istotne dla regionu miasta. Przygotuj również przewodniki turystyczne po Polsce, mapy i atlasy. W miarę możliwości zapewnij sobie dostęp do Internetu.

2. Dobierz się w pary lub małe grupy. Przedstawiciel każdej z grup losuje kartę z nazwą miasta, ale nie zdradza pozostałym, jaką miejscowość wylosował – podaje ją tylko swojemu zespołowi.

3. Pracując w grupie, przygotuj treść SMS-a, w którym opiszesz atrakcje turystyczne wylosowanej miejscowości. Posłuż się przewodnikami, mapami i Internetem. W swojej wiadomości nie podawaj nazwy miejscowości, ale postarajcie się, by SMS jak najbardziej zachęcał do jej odwiedzenia. Uwaga! Twoja wiadomość musi być możliwa do wysłania najwyżej dwoma SMS-ami, czyli może mieć najwyżej 320 znaków (z odstępami). Pamiętaj, że używanie polskich liter (ó, ż, ę itd.) sprawia, że w jednym SMS-ie zmieści się mniej znaków!

4. Gdy wszyscy będą gotowi, wszyscy po kolei czytają swoje SMS-y. Po przeczytaniu każdej wiadomości pozostali próbują odgadnąć, o jakie miejscowości chodzi. Osoba, która pierwsza odgadnie, znajduje ją na mapie.

5. Po każdej odgadniętej miejscowości zastanów się, czy znacie jeszcze jakieś atrakcje tego miejsca, o których nie było mowy w SMS-ie?

6. Po przeczytaniu wszystkich SMS-ów zrób głosowanie, do której z opisywanych miejscowości chciałoby pojechać najwięcej osób. Zastanów się, co przekonało poszczególną osobę.

 

ZRÓB TO INACZEJ

1. Przygotuj propozycję wycieczki do wybranej miejscowości. Określ jej położenie, oblicz odległość (korzystając ze skali), wybierz środek transportu i sprawdź cenę podróży w obie strony, wyszukaj atrakcje turystyczne. Korzystaj ze wszelkich dostępnych źródeł (map, przewodników, Internetu).

2. Przygotuj prezentację wybranego miasta w formie plakatu lub multimedialnej i przedstaw ją swoim znajomym.

3. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji zrób głosowanie, do której z miejscowości chciałoby pojechać najwięcej z Was. Zastanów się, co przekonało inne osoby?

Pytania
  1. Czy w każdej miejscowości można znaleźć coś ciekawego dla turystów?
  2. Jak sprawdzić, które miejsca warto odwiedzić w nieznanej Tobie miejscowości, do której się wybierasz?
Słowa kluczowe

zabytki, walory turystyczne, krajobraz miejski, stolica

Komentarze