Nasze pasje poza KMO

Nasze pasje poza KMO

Postautor: Grzegorz Mazurowski » 02 gru 2014, 10:35

To miejsce na rozmowy luźniejsze.
Mnie zawsze interesowało, jakie są pasje innych ludzi. Czym, poza sprawami zawodowymi (i KMO oczywiście), pasjonujecie się?

Ja fascynuję się przede wszystkim lotnictwem, zwłaszcza jego epoką pionierską, kiedy było bardziej sztuką niż techniką, a samoloty przypominały raczej żaglówki niż rakiety.
Mam to po tacie, który w młodości był (i na emeryturze znowu jest) modelarzem. Buduje modele latające.
Grzegorz Mazurowski
Trener KMO
ADMIN
Awatar użytkownika
Grzegorz Mazurowski
 
Posty: 6
Rejestracja: 02 wrz 2014, 7:44

Re: Nasze pasje poza KMO

Postautor: Michał Lasocik » 03 gru 2014, 11:53

Jedną z moich pasji jest astronomia i śledzenie poczynań różnych agencji kosmicznych. Po ostatnim lądowaniu Philae na komecie (Europejska Agencja Kosmiczna) przyszedł czas na pierwsze kroki w stronę lądowania NASA (Amerykańska Agencja Kosmiczna) na Marsie !

Wszystko zacznie się już jutro - zapraszam do śledzenia !

http://www.nasa.gov/
Michał Lasocik
Trener KMO
MODERATOR
Awatar użytkownika
Michał Lasocik
Administrator
 
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2013, 15:40

Re: Nasze pasje poza KMO

Postautor: Michał Lasocik » 02 lut 2015, 11:20

Natknąłem się niedawno na Dr. Neil'a DeGrasse Tysona - astrofizyka, dyrektora Hayden Planetarium w Nowym Jorku.
Tyson jest znanym popularyzatorem nauki, świetnym mówcą i gospodarzem programu Cosmos - A Space Time Odyssey - który gorąco polecam (jest to kontynuacja serialu Cosmos - A Paersonal Journey, Carla Sagana)

załączam filmik z Youtube, gdzie Dr. Tyson odpowiada na pytanie 9-letniego chłopca nt. czarnych dziur ! jest tego więcej i Waszej uwadze polecam !
pozdrawiam

Michał

https://www.youtube.com/watch?v=TvBgJLQqACU
Michał Lasocik
Trener KMO
MODERATOR
Awatar użytkownika
Michał Lasocik
Administrator
 
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2013, 15:40


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron