Elektrochemiczne żarłacze
Doświadczenie ma na celu zapoznać klubowiczów z szeregiem aktywności metali, czyli ze zjawiskiem wypierania z roztworów jonów metali mniej aktywnych przez metale bardziej aktywne.
Czytaj więcejScenariusze doświadczeń dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0 PL). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Centrum Nauki Kopernik. Utwory powstały w ramach Programu Klub Młodego Odkrywcy, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik przy wykorzystaniu środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Zezwala się na dowolne wykorzystanie treści – pod warunkiem zachowania niniejszej informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, posiadanych praw oraz o programie Klub Młodego Odkrywcy. Treść licencji dostępna jest na stronie http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/.
Zachęcamy do zapoznania się z wydanym przez Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe podręcznikiem "Klub Młodego Odkrywcy, tom II". Zawiera on propozycje 232 otwartych i aktywizujących scenariuszy z pola fizyki, astronomii, chemii, biologii, geografii, geologii i ekologii.
Doświadczenie ma na celu zapoznać klubowiczów z szeregiem aktywności metali, czyli ze zjawiskiem wypierania z roztworów jonów metali mniej aktywnych przez metale bardziej aktywne.
Czytaj więcejJak zrobić swój własny wulkan?! Wcale jest to takie trudne. Zaczynamy od zbudowania wulkanu, a potem sprawdzimy jak wybucha.
Czytaj więcejSą miętowe, truskawkowe, arbuzowe… Bywają w listkach i pastylkach. Jedni twierdzą, że są zdrowe, a inni – że szkodzą. Gumy do żucia.
Czytaj więcejGdy dokucza nam upał, szukamy ulgi nad wodą lub w strumieniu powietrza z wentylatora. Ale właściwie dlaczego?
Czytaj więcejCzy woda z czystego jeziora jest naprawdę czysta? Zbadaj organizmy, które zamieszkują kroplę wody!
Czytaj więcej